The statement of Sheed Photo Award Policy Council about the stories of Sadegh Souri

The statement of Sheed Photo Award Policy Council about the stories of Sadegh Souri

Sheed Photo Award Policy Council has announced an Statement about the stories of Sadegh Souri in Sheed Award 2014.


بیانیه شورای سیاست گذاری جایزه عکس شید
در پی انتشار مطالبی درباره مجموعه عکس‌های «صادق سوری» از شرکت‌کنندگان پنجمین دوره جایزه عکس شید (جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی ایران)، شورای سیاست‌گذاری شید بررسی‌ها و تحقیقات مستقلی را درباره دو مجموعه عکس «دختران انتظار» و «قاچاق سوخت» که در بخش نمایشگاهی پنجمین جایزه عکس شید ارائه شده بودند انجام داد.
تلاش شورای سیاست گذاری در این تحقیقات، بررسی روند حرفه‌ای است که شرکت‌کنندگان در جایزه عکس شید موظف به رعایت آن بوده و هستند. در این تحقیقات، شورای سیاست‌گذاری بررسی‌های مختلفی را در مورد ایده پروژه‌ها، جنبه‌های مستند آن‌ها و مطالب ارائه شده در استیتمنت و زیرنویس‌های عکاس انجام داد و با افراد ذی‌نفع مصاحبه کرد.
در نهایت، شورای سیاست‌گذاری جایزه عکس شید تصمیم گرفت به دلیل شفاف نبودن متن عکاس در مجموعه دختران انتظار، خدشه‌دار بودن برخی از واقعیات ارائه شده و عدم رعایت اصول حرفه‌ای عکاسی مستند، آقای صادق سوری را از لیست شرکت‌کنندگان در پنجمین دوره جایزه عکس شید کنار بگذارد و در نتیجه عنوان «نامزد دریافت پنجمین جایزه عکس شید» از ایشان پس گرفته می‌شود. همچنین ایشان نمی‌توانند در هیچ یک از پروژه‌های شید در سال 2018 شرکت داشته باشند. این اصلاحات در وب‌سایت رسمی شید (www.sheedaward.ir) انجام خواهد شد.
شورای سیاست‌گذاری جایزه عکس شید، ضمن احترام به تلاش تمامی عکاسان مستند، از عکاسان ایرانی درخواست می‌کند که روایت صادقانه، توجه به اصول اخلاقی و رفتار حرفه‌ای را بر پذیرش در رویدادهای عکاسی و بردن جوایز مقدم بدانند.

شورای سیاست‌گذاری شید
نیوشا توکلیان، مهدی وثوق‌نیا، آرش خاموشی و روشن نوروزی

Sheed
Sheed
ADMINISTRATOR
PROFILE